محاسبه آنلاین هزینه تنظیم اسناد خودرو های داخلی و خارجی 

هزینه تنظیم خودرو

محاسبه هزینه تنظیم سند خودرو (آنلاین)

هزینه تنظیم اسناد خودرو اعم از خارجی و داخلی در سال 1399 با توجه به افزایش دو برابری حق الثبت و مالیات نقل و انتقال خودرو افزایش هزینه تنظیم اسناد رسمی در سال1399 افزایش چشمگیری داشت که البته با تصمیم جدید در سال 1400 و عملیاتی شدن آن %40 از خرج محضر خودرو های وارداتی کاهش پیدا کرد . از آنجایی که بسیاری از فروشندگان باید طبق عرف هزینه تنظیم سند قطعی خودرو را پرداخت نمایند بهتر است که از قبل هزینه انتقال خودرو را بدانند.از طریق لینک ذیل می توان به صورت آنلاین هزینه تنظیم سند قطعی خودرو را محاسبه کرد.

هزینه تنظیم اسناد خودرو

                                          ((محاسبه هزینه تنظیم اسناد قطعی خودرو کاملا دقیق می باشد و نیازی به تماس با این دفترخانه نیست))

هزینه تنظیم اسناد

سوالات متداول 

همانطور که در گذشته بیان کردیم با توجه صلاحدید و شرایط موجود ، میزان حق الثبت و مالیات نقل و انتقال دو برابر شده است.و از این بابت بخصوص در مورد خودرو های خارجی هزینه بسیار بالا رفته است.پس افزایش هزینه نقل و انتقال ربطی به افزایش قیمت خودرو ها ندارد.

وکالت فروش از حیث هزینه تنظیم اسناد در حکم تنظیم سند قطعیست.با این تفاوت که خریدار پس از تعویض پلاک می تواند با کلیه مدارک بانضمام وکالت فروش مربوطه به هر یک از دفاتر مراجعه نماید و فقط مبلغ حق التحریر را پرداخته و سند قطعی را تنظیم کند.زیرا در وکالت فروش حق الثبت و مالیات اخذ شده است.البته مشروط بر اینکه نام خریدار تغییر نکند که در این صورت باید مجددا یک هزینه کامل پرداخت کند.

طبق قانون پرداخت هزینه تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی بالمناصفه میباشد ، مگر آنکه طرفین برخلاف آن با یکدیگر توافق نمایند.در حال حاضر آنچه که بیشتر به عنوان عرف شناخته می شود پرداخت تمام هزینه ها توسط فروشنده است.

عده ای تصور میکنند که همان مبلغ درج شده در مبایعه نامه تنظیمی فیمابین طرفین ملاک محاسبه هزینه می باشد. لکن این چنین نیست و این اداره دارایی است که هر ساله جدول مالیاتی و ماخذ اخذ هزینه ها را تعیین و به دفاتر اسناد رسمی جهت اجرای آن بصورت سیستمی ارائه میدهد.

ثبت نام دوره های آموزش سردفتری - فروش فیلم ها و کتاب آموزش سردفتریاینستاگرم آموزش های سردفتری - کلیک کنید
+