ویدیوهای آموزش سردفتری و کار با سیستم ثبت آنی

عرضه ویدیوهای آموزش کار در دفتر اسناد رسمی

کارآموزی در خصوص شغل سردفتری از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند بشدت در بهبود کیفیت و کمیت شغل سردفتری تاثیر مثبت بگذارد.
دوره های کارآموزی برای سردفتران در نظر گرفته شده است که متاسفانه بدلایل مختلف رضایت آنها را جلب نکرده و پس از طی دوره مذکور نتوانسته اند مهارت و تخصص کافی برای اداره امور دفترخانه و نحوه صحیح تنظیم کلیه اسناد را بطور کامل بیاموزند.
لذا با توجه به این موضوع و اینکه باید یک مرجع نوشتاری و تصویری برای سردفتران و بطور کلی تمامی اشخاصی که در دفاتر اسناد رسمی فعالیت می کنند وجود داشته باشد ، لذا ایندفترخانه برای اولین بار اقدام به نگارش کتاب آموزش تخصصی و کاربردی کار در دفاتر اسناد رسمی ( ویژه سردفتران ، دفتریاران و کارمندان ) کتاب آموزش تخصصی و کاربردی کار در دفاتر اسناد رسمی دفاتر اسناد رسمی نموده است.

کتاب آموزش تخصصی سردفتری

عرضه ویدیو های نحوه صحیح تنظیم کلیه اسناد و کار با سیستم ثبت آنی

علاوه بر نگارش ، چاپ و توزیع کتاب آموزشی فوق الذکر ایندفترخانه برای اولین بار اقدام به تهیه و تنظیم فیلم های آموزش کار در دفاتر اسناد رسمی به شکل کامل و جامع در قالب دو مجموعه نموده است :

 1. دی وی دی (پک کامل ) آموزش نحوه صحیح تنظیم کلیه اسناد در دفترخانه حاوی 10 ویدیو ی آموزشی و 12 ویدیو آموزش کار با سیستم ثبت آنی که بصورت کامل و جامع بوده و همکاران و علاقه مندان می توانند از مجموعه مذکور استفاده نمایند تا مهارت تخصصی و عملی خود را تکمیل نمایند.
 2. دی وی دی شامل 12 ویدیو آموزش کار با سیستم ثبت آنی که با توجه به آخرین روشها و به روزترین آنها تهیه و گردآوری شده که بصورت یک مجموعه جداگانه عرضه می گردد.

پشتیبانی دفترخانه از متقاضیان ویدیو های کارآموزی سردفتری و کار با سیستم ثبت آنی

علاوه بر اینکه این دفترخانه در راستای آموزش کار در دفاتر اسناد رسمی بصورت کلاس های حضوری و غیر حضوری (آنلاین) دوره های آموزش دفتر اسناد رسمی ویژه بازار کار و نگارش کتاب آموزش تخصصی کار در دفترخانه و مجموعه ویدیو های آموزشی جهت استفاده سردفتران و دفتریاران و کارمندان کتاب آموزش تخصصی و کاربردی کار در دفاتر اسناد رسمی محترم و بطور کلی تمام اشخاصی که به نوعی علاقه به کار در دفتر خانه دارند ، این مهم را نیز در اولویت کار خود قرار داده که در صورتی که همکاران عزیز و مخاطبین محترم آموزش های فوق با ابهام یا اشکالی پس از استفاده از موارد آموزشی ایندفترخانه و حتی در دوران فعالیت کاری خود مواجه شدند ؛ می توانند از حمایت و پشتیبانی ایندفترخانه بهره مند گردند که البته باعث افتخار ما و مجموعه آموزشی ما خواهد بود.

فیلم های آموزش کامل و تخصصی کار با سیستم ثبت آنی

عرضه کتاب و مجموعه فیلم های تنظیم اسناد و آموزش ثبت آنی

علاقه مندان و متقاضیان می توانند کتاب آموزش تخصصی و کاربردی کار در دفاتر اسناد رسمی و مجموعه ویدیو های آموزشی فوق الذکر را از طریق تماس با مجموعه ی فرهنگی هنری طنین چاپ (نماینده انحصاری پخش و توزیع محصولات آموزشی فوق با مدیریت آقای قاسمی) کتاب آموزش تخصصی و کاربردی کار در دفاتر اسناد رسمی تهیه نمایند.

هماهنگی در واتساپ:        09124257369

خط تماس:                     44474763 -021

عرضه و پخش محصولات آموزشی به صورت حضوری و یا ارسال به تمام نقاط تهران و سایر شهرستانها امکان پذیر بوده و توسط دفترخانه 1152 تهران پشتیبانی تماس با دفتر اسناد رسمی 1152 تهران ، جنت آباد مرکزی خواهد شد.

فیلم های زیر را ببینید

                                   فیلم مربوط به مجموعه ویدیو های تنظیم اسناد و ثبت آنی

سوالات متداول 

آموزش ها کاربردی هستند و به صورت ویدئویی تهیه شده که جهت تسهیل در استفاده و یادگیری کلیه امور مربوط به دفترخانه و تنظیم اسناد می باشند.ضمن آنکه علاوه بر سردفتران ، سند نویسان و دفتریاران و اشخاصی که قصد دارند بعنوان اپراتور در دفاتر مشغول کار شوند می توانند از این ویدیو ها استفاده کنند.

مجموعه کامل آموزش تصویری سیستم ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور شامل شکل کلی نرم افزار ثبت آنی و آموزش شروع به تنظیم اسناد و نحوه تنظیم اسناد بیع از قبیل قطعی منقول و غیرمنقول.کلیه وکالت نامه ها. کلیه خدمات ثبتی(فک رهن و فسخ سند و … ) .اقرارنامه . صلح نامه. تعهدنامه. وصیت نامه. رضابت نامه.  و سند اجاره نامه و غیره . آموزش کامل ارسال و دریافت نامه مکانیزه اتوماسیونی.آموزش تنظیم گواهی امضا و نحوه اخذ شناسه یکتا و ثبت نهایی انواع اسناد. ارسال استعلام و توضیحاتی در خصوص سایر بخش های سیستم ثبت آنی

 این شغل یکی از بهترین مشاغل برای فارغ‌التحصیلان رشته حقوق است. با این حال، فارغ‌التحصیلان سایر رشته‌ها نیز با در نظر گرفتن شرایطی می‌توانند به این حوزه ورود پیدا کنند. براساس قوانین دفترخانه اسناد رسمی افراد می‌بایست دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد حقوق باشند.علاوه بر فارغ‌التحصیلان حقوق، افرادی که دارای مدرک تحصیلی در زمینه فقه و حقوق اسلامی هستند نیز می‌توانند برای این کار اقدام کنند. دارندگان مدرک حقوق و فقه نیازی به شرط معدل نداشته و می‌توانند در آزمون شرکت کنند. افرادی نیز که فاقد مدرک در رشته‌های مذکور هستند می‌توانند در آزمون سردفتری شرکت کنند. با این تفاوت که آزمون آنها متفاوت بوده و دارای شرایط خاص خود است. ضمن آنکه این دسته از افراد بعد از قبولی در آزمون باید امتیاز دفترخانه را از افراد دیگر خریداری کنند. به همین دلیل معمولا بحث فروش مجوز دفتر اسناد رسمی در این حوزه بسیار شایع است.

سردفترانی که در حال حاظر مشغول به کار هستند و قصد دارند سیستم ثبت آنی را به همراه نکات کلیدی از ۰ تا ۱۰۰ فراگیرند.و عزیزانی که به تازگی میخواهند شروع به شغل شریف سردفتری و یا دفتریاری نمایند. و کارمندان حال حاظر دفاتر اسناد رسمی که قصد دارند حرفه خود را اصولی و دقیق از ابتدا آموزش ببینند.فارغ التحصیلان رشته حقوق که به تازگی قصد ورود به بازار کار را دارند و با توجه به این آموزش انتقال اطلاعات و تجربه چندین ساله را دریافت می کنند و همچنین سایر افرادی که علاقه مند به یادگیری فن سند نویسی هستند.

1- از طریق آزمون سالانه ی سردفتری 2- از طریق معرفی جانشین از طرف سردفتری که در شرف بازنشستگی است.

سن سردفتران در بدو اشتغال نباید کمتر از 24 سال و بیشتر از پنجاه سال باشد. همچنین سن دفتریاران نیز نباید کمتر از 20 سال و بیشتر از پنجاه سال باشد.

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند.شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است.به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

آزمون دفتر اسناد رسمی به تشخیص سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار می‌شود و اشخاص واجد شرایط می‌توانند در آن شرکت کنند.  معمولا این آزمون سالی یکبار برگزار می‌شود.

معمولا از هفت درس حقوق ثبت، ادبیات فارسی، ادبیات عربی، جزاء، مدنی، قانون تجارت، آیین‌نامه‌ها و قوانین ثبتی است. با این حال، می‌توان گفت برخی دروس مانند آیین‌‌نامه‌ها و قوانین ثبتی به همراه حقوق ثبت اهمیت و ضریب بیشتری دارند. تعیین ضریب دروس مختلف بر عهده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. بعد از آنکه افراد توانستند در آزمون مذکور نمره لازم را کسب کنند، سپس باید با طی مراحل مصاحبه، کارآموزی و اختبار اقدام به راه‌اندازی دفترخانه کنند.

سردفتر (یا سردفتردار) شخصی است که اداره امور دفاتر اسناد رسمی یا دفاتر ازدواج و طلاق را بعهده دارد.

دفتر اسناد رسمی (یا دفترخانه یا محضر) نهاد مدنی وابسته به قوه قضائیه ایران برای تنظیم و ثبت رسمی اسناد است که بصورت مستقل و بدون وابستگی مالی به حاکمیت سیاسی اداره می‌شود.یکی از بیشترین نظارت‌ها در بین تمامی دستگاه‌ها بر این صنف اعمال می‌شود.

درآمد سردفتران با توجه به عواملی از جمله محل دفتر، میزان معاملات و غیره متفاوت است. برخی از دفترخانه ها درآمدهای ناچیز و برخی درآمدهای کلان دارند.بنا بر تصوری که میان مردم است، صاحبان دفاتر اسناد رسمی با این همه هزینه انتقال سند قطعا دارای درآمدهای کلان هستند؛ حال آن‌که از کل هزینه انتقال سند، مبلغ نسبتا کمی به عنوان حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی منظور می‌شود .

حق التحریر طبق تعرفه مقرر وزارت دادگستری.-حق الثبت به ماخذ ماده ۱۲۳ قانون اصلاحی قانون ثبت.-مالیات و حق تمبر برابر مقررات مالیاتی.-سایر وجوهی که طبق قوانین وصول آن به عهده دفترخانه محول است.

1-اتباع بیگانه 2-اشخاص مشهور به فساد عقیده، معتادین به مواد مخدر و کسانی که فاقد صلاحیت اخلاقی باشند. محکومین به انفصال دائم از خدمات دولتی، قضایی، وکالت دادگستری و همچنین محکومین به انفصال موقت از خدمات و مشاغل مزبور در مدت انفصال یا تعلیق 3-کسانی که تحت قیومت یا ولایت هستند. 4-محکومین به جنایات عمدی، محکومین به ارتکاب جنحه‌های منافی عفت و همچنین محکومین به جنحه‎هایی که مطابق قانون مستلزم محرومیت از برخی حقوق اجتماعی مذکور در ماده 15 قانون مجازات عمومی است. همچنین افرادی که احراز شود به اتهامات جنایات عمدی تحت محاکمه هستند.

تماس با دفتر اسناد رسمی 1152 جنت آباد مرکزی تهران

 • شماره های تماس دفتر اسناد رسمی 1152 :

  ۴۴۴۸۶۱۰۷     –     ۴۶۰۴۹۵۲۷  – ۰۲۱
  ۰۹۰۳۷۹۰۰۸۷۸

  ساعات کاری از شنبه تا چهارشنبه : ۸:۳۰ الی ۱۴

  پنجشنبه ها : ۸:۳۰ الی ۱۲

 • هماهنگی برای مشاوره

  “جهت مشاوره حضوری و هماهنگی قبلی خواهشمند است با شماره 09037900878 تماس حاصل فرمایید.”
                                        ساعت تماس((از ساعت 10 صبح الی 13))

  مشاوره ثبتی در خصوص تنظیم کلیه اسناد رسمی از قبیل:

  • اسناد غیرمنقول اعم از آپارتمان، ملک ،زمین ،مغازه ،سرقفلی ، صلح عمری، رهنی…
  • اسناد غیرمنقول(وسائط نقلیه موتوری)
  • سایر اسناد از قبیل :وکالت ،تعهد ،اقرار ، وصیت ، بذل مهریه…
  • گواهی امضا …
 • آدرس دفتر اسناد رسمی 1152 :

  تهران – بالاتر از اتوبان همت –  جنت آباد مرکزی –  ابتدای خیابان 20 متری گلستان غربی – پلاک 89 – طبقه اول – واحد 1

ثبت نام دوره های آموزش سردفتری - فروش فیلم ها و کتاب آموزش سردفتریاینستاگرم آموزش های سردفتری - کلیک کنید
+