کارآموزی سردفتری

آموزش عملی و تجربی در بسیاری از مشاغل از سالیان دور از ملزومات شروع به آن شغل بوده است.چرا که اگر علم و دانش تئوری و آکادمیک با کسب مهارت و تخصص و تجربه همراه شود بشدت میتواند در پیشبرد کار شخص و بالا بردن کیفیت و کمیت شغل مزبور تاثیر مثبت بگذارد.
این مهم بخصوص در مشاغلی که از اهمیت بالایی در جامعه برخوردار میباشد به صورت قسمتی از روند و پروسه آغاز اشتغال محسوب میشود.به طور مثال پزشکان که حتما باید پس از تحصیلات تئوری و آکادمیک حتما دوره ای رو به صورت عملی (انترمی) بگذرانند تا مجوز طبابت به آنها داده شود.
اشخاص دیگری از جمله وکلا ، مهندسین ، قضات و … از این قائده مستثناء نیستند.حتی در مشاغل هنری شخصی که میخواهد فیلمی را کارگردانی کند حتما باید قبل از آن سابقه دو یا سه کار داشته باشد که در آنها دستیار کارگردان بوده است.
پس با توجه به توضیحات کلی که گفتیم لزوم یک دوره کارآموزی در بسیاری از مشاغل حساس و مهم اجتناب ناپذیر است.

کارآموزی دفترخانه1152
دفتر اسناد رسمی ۱۱۵۲ تهران

کارآموزی کار در دفتر اسناد رسمی(سردفتری)

در میان مشاغلی که بشدت لزوم یک دوره آموزش عملی و تخصصی احساس میشود و همواره با توجه به اهمیت و حساسیت این شغل ،صاحبان این مشاغل از کمبود تجربه و تخصص کافی متضرر میشوند، ((دفاتر اسناد رسمی)) و به طور اخص شخص سردفتر می باشد.
در شغل سردفتری دفتر اسناد رسمی این سردفتر است که از ابتدا تا انتهای هر واقعه ای در دفترخانه مسئول و جوابگو خواهد بود.
مطمئنا تمامی سردفتران عزیز از لحاظ علمی و حقوقی و ثبتی در سطح بالایی قرار دارند.لکن در این شغل اطلاعات ثبتی و حقوقی بتنهایی نمیتواند عامل موفقیت یک سردفتر باشد.
شغل سردفتری دارای چنان نکات ریز و کلیدی چه در امر مدیریت دفترخانه و چه در تنظیم کلیه اسناد برخوردار است که عدم آگاهی نسبت به آنها بشدت سردفتر را با مشکلات متعدد مواجه خواهد کرد.پس تکلیف سردفتری که با سختی فراوان توانسته ابلاغ سردفتری بگیرد چیست؟
مطمئنا سردفتران باید یک دوره کارآموزی خوب و مناسب در یکی از دفاتر بگذرانند تا بتوانند به این نکات تجربی و تخصصی دست پیدا کنند و در نهایت بتوانند با فراغ بال و آرامش به شغل خود مشغول شوند.

روشهای کارآموزی سردفتری

آنچه که از قدیم به عنوان کارآموزی سردفتری یاد می شود به این شکل بود که سردفتر برای مدتی در یک دفترخانه حاضر میشد و اصول سردفتری را یاد می گرفت.
ولی نکته مهم این است که آیا حضور یک سردفتر که هیچ آشنایی با اسناد و امور مدیریتی دفترخانه ندارد میتواند بهره کافی برای وی بهمراه آورد.مطمینا اکثریت دفاتر اسناد رسمی و سردفتران محترم در طول روز مشغول اداره دفترخانه خود و تنظیم اسناد ارباب رجوع ها می باشند و لذا نمیتوانند به طور خصوصی تمام نکات مربوط به این حرفه را به کارآموز یاد بدهند.
موردی که بسیاری از سردفتران و حتی خود ما نیز با آن مواجه شدیم و اصلا نتوانستیم حداقل مسائل مهمی که در آینده با آنها مواجه شدیم را بیاموزیم.
بر این اساس دفترخانه 1152 تهران مدتیست که با توجه به درخواست دوستان و همکاران اقدام آموزش کار در دفترخانه(کارآموزی تجربی و تخصصی سردفتری) نموده است.

کاراموزی سردفتری
daftarkhane.com

روشهای کارآموزی تخصصی دفترخانه

ایندفترخانه در راستای هدف مشاوره ثبتی و خدمات ارائه شده ، از طرق ذیل به مقتضاء شرایط اقدام به آموزش تجربی و تخصصی سردفتری نموده است:

 1. برگزاری کلاسهای تخصصی و تجربی  با حضور همکاران و علاقمندان کار در دفتر اسناد رسمی
 2. با توجه به شرایط فعلی که امکان برگزاری کلاسها به شکل جمعی نمیباشد جلسات آموزشی حضوری خصوصی بصورت 1 یا دو نفره
 3. آموزش آنلاین و از راه دور که البته در شرایط کنونی مورد استقبال قرار گرفته است.
 4. عرضه ویدیوهای جامع آموزش تخصصی سردفتری در 5 قسمت بهمراه یک جلسه کلاس به شکل حضوری یا آنلاین برای رفع ابهامات و سوالات
 5. عرضه پکیج کامل آموزش کار با سیستم ثبت آنی
  اسماعیل وفایی سردفتر دفترخانه 1152 تهران ویدیوی زیر را در این خصوص تهیه کرده و در اختیار علاقه مندان قرار میدهد.

فیلم های زیر را ببینید

                          کارآموزی سردفتری

تماس با دفتر اسناد رسمی 1152 جنت آباد مرکزی تهران

 • شماره های تماس دفتر اسناد رسمی 1152 :

  ۴۴۴۸۶۱۰۷     –     ۴۶۰۴۹۵۲۷  – ۰۲۱
  ۰۹۰۳۷۹۰۰۸۷۸

  ساعات کاری از شنبه تا چهارشنبه : ۸:۳۰ الی ۱۴

  پنجشنبه ها : ۸:۳۰ الی ۱۲

 • هماهنگی برای مشاوره

  “جهت مشاوره حضوری و هماهنگی قبلی خواهشمند است با شماره 09037900878 تماس حاصل فرمایید.”
                                        ساعت تماس((از ساعت 10 صبح الی 13))

  مشاوره ثبتی در خصوص تنظیم کلیه اسناد رسمی از قبیل:

  • اسناد غیرمنقول اعم از آپارتمان، ملک ،زمین ،مغازه ،سرقفلی ، صلح عمری، رهنی…
  • اسناد غیرمنقول(وسائط نقلیه موتوری)
  • سایر اسناد از قبیل :وکالت ،تعهد ،اقرار ، وصیت ، بذل مهریه…
  • گواهی امضا …
 • آدرس دفتر اسناد رسمی 1152 :

  تهران – بالاتر از اتوبان همت –  جنت آباد مرکزی –  ابتدای خیابان 20 متری گلستان غربی – پلاک 89 – طبقه اول – واحد 1

1
دفتر اسناد رسمی ۱۱۵۲ تهران
دفتر اسناد رسمی ۱۱۵۲ تهران

سوالات متداول 

سردفترانی که در حال حاظر مشغول به کار هستند و قصد دارند سیستم ثبت آنی را به همراه نکات کلیدی از ۰ تا ۱۰۰ فراگیرند.و عزیزانی که به تازگی میخواهند شروع به شغل شریف سردفتری و یا دفتریاری نمایند. و کارمندان حال حاظر دفاتر اسناد رسمی که قصد دارند حرفه خود را اصولی و دقیق از ابتدا آموزش ببینند.فارغ التحصیلان رشته حقوق که به تازگی قصد ورود به بازار کار را دارند و با توجه به این آموزش انتقال اطلاعات و تجربه چندین ساله را دریافت می کنند و همچنین سایر افرادی که علاقه مند به یادگیری فن سند نویسی هستند.

ثبت نام دوره های آموزش سردفتری - فروش فیلم ها و کتاب آموزش سردفتریاینستاگرم آموزش های سردفتری - کلیک کنید
+